Kahvaltı İçin Yumurtalı 10 Tarif nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk Yemek Tarifi Listeleri

Kahvaltı İçin Yumurtalı 10 Tarif

Yayın Tarihi: 02-05-2019
4 5 5 1

Yumurta güzel bir kahvaltının benim için olmazsa olmazlarından. Göz göz pişirilmiş hali, menemeni, omleti derken aslında kahvaltı sofralarımıza gelebileceği çok fazla hali var. En ulaşılabilir fiyatlı protein kaynağı olması da onu cazip hale getiren bir diğer artısı. Ben de kahvaltılarda kullanmaya yumurtalı tarif arayanlar için yeni bir liste hazırladım. En Avrupai olanından en gelenekseline, yumurtayı kahvaltı sofranızda daha çok kullanmanız için birbirinden güzel tarfileri de hatırlamış oldum böylece.

Her şeyin olduğu, lezzetli bir kahvaltıyla birlikte Burak Aksak’ın çok sevdiğim şu sözü geldi aklıma. Yumurtalı kahvaltı tariflerine geçmeden önce onu hatırladım: ‘kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olabilmesi için masada en az iki çay bardağı olmalı’.

Kalabalık, lezzetli ve neşeli nice güzel kahvaltılarımız olsun :) Ve şimdiden afiyet olsun.

Pastırmalı Yumurta

Başlığı okuyunca pastırma ve yumurtanın mis kokusunu alanlar parmak kaldırsın! En lezzetli haliyle pastırmalı yumurta hazırlamak isteyenler yukarıdaki fotoğrafa tıklayabilir.

Peynirli Yumurta

Yumurtayı en klasik hallerinden biriyle yapmak hem basit hem de bazı küçük teknikler istiyor. Detayları almak için yukarıya tıklamanız yeterli.

Patatesli Yumurta

Şimdi karşınızda bir öğrenci evi klasiği var :) Patates ve yumurtanın doyurucu etkisi bir araya gelince daha da doyurucu ve çok da lezzetli oluyor Nasıl yapıldığını görmek için yukarıya tıklamanız yeterli.

Kalp Sosisli Yumurta

İşte bu tarif tam bir 14 Şubat ya da sevgiliye jest kahvaltısına ait. Sosislere verilen kalp şekli ve yumurta birlikte hem göze hem de mideye hitap edecek.

Yumurtalı Ekmek

Yabancıların French Toast’u bizim bayat ekmek değerlendirmemiz :) Yumurtalı ekmekle bayat ekmekler hem atılmaktan kurtuluyor hem de çok lezzetli olarak kahvaltıya geliyor.

Çırpılmış Yumurta

Süt ya da krema ekleyerek hazırlanan bu yumurta tarifinin daha yumuşak bir tadı oluyor. İsteğinize göre baharatla da lezzetlendirebileceğiniz çırpılmış yumurtanın püf noktalarını yukarıdaki resme tıklayarak alabilirsiniz.

Tost Ekmeğinde Tereyağlı Yumurta

Bu tarifi gördüğünüzde aklınıza V for Vendetta filmi geliyorsa bilin ki yalnız değilsiniz. Klasik yumurta tariflerinden farklı ama hem çok basit hem de çok lezzetli ekmeklere bayılacaksınız.

Patates Kasesinde Fırınlanmış Yumurta

Eğer kahvaltıda göz dolduran bir sunum istiyorsanız bu patates çanaklarına mutlaka göz atın. Yumurtanın bu sunumu kesinlikle dikkat çekecek.

İngiliz Muffin Eşliğinde Poşe Yumurta

Poşe yumurtayı yapmak diğer yumurta tariflerine göre biraz daha özen ve daha fazla teknik istiyor, bu bir gerçek. Ama bu tarif kesinlikle tüm bu özene değer. Ispanak sote ve İngiliz muffin’leriyle servis edilen poşe yumurtanın tarifini almak için yukarıdaki görsele tıklayın.

Yumurtalı Kahvaltı Ekmekleri

Bayat ekmekleri değerlendirirken ortaya lezzet çıkaran tariflerden biri de bu ekmekler. Adeta 80’leri geri getiren yumurtalı ekmek tarifi yukarıda bekliyor :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir