Helva Severleri Mutlu Edecek 8 Helva Tarifi nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk çikolatalı gelva, farklı helvalar, helva, helva çeşitleri, helva tarifleri, helva yapımı, tatlı listeleri, Yemek Tarifi Listeleri

Helva Severleri Mutlu Edecek 8 Helva Tarifi

Yayın Tarihi: 01-03-2020
4 5 5 1

Buram buram kokan, hatta bu kokusu tüm evi saran helvalar nasıl da güzel oluyor değil mi? İyice demlenmiş bir çay eşliğinde daha da bir harika olan helvalar bu yeni tarif listemin konusu.

tatlı listeleri

Benim helva konusunda favorim un ya da irmik diye ikiye ayrılamıyor. Çünkü ikisini de çok seviyorum. Özellikle evde balık olduğu akşamlarda tercih ettiğimiz tahinli sıcak helvayı ayrı bir severim.

En sevilen, gelenekselleşen ve Türk mutfağında çok çok süredir olan helva tarifler aşağıda. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Fırında Sıcak Helva

Her ne kadar daha çok balık üzerine tercih edilse de sıcacık helva bence her zaman güzel bir tatlı alternatifi. Özellikle de soğuk kış günlerinde. Elinizde tahin helvası varsa hızlıca hazırlayabileceğiniz fırında helvanın yapılış detayları yukarıdaki resimde.

Un Helvası

Evde yapılan helva denildiğinde un helvası tam bir klasik. Ve benim için helvalar arasında en güzellerinden. Un helvası kolay tariflerden biri olsa da bir – iki ufak detaya dikkat etmek gerekiyor. Tarifin detalarını alak için yukarıdaki resme tıklayın.

Dondurmalı Kuruyemişli İrmik Helvası

İrmik helvasını biraz daha renklendirip biraz da süslemeye ne dersiniz? Yukarıdaki resme tıkladığınızda çıkan tarifte göreceğiniz gibi birkaç eklemeyle irmik helvası çok daha farklı hale gelebiliyor.

Dondurmalı Sütlü Un Helvası

Un helvasının şerbetini suyla yapmak en klasik halidir. Ama şerbeti sütle yaparsanız da ortaya daha farklı bir un helvası çıkıyor. Sütlü un helvasının detayları yukarıdaki fotoğrafa tıkladığınızda geliyor.

Cevizli Un Helvası

Un helvasını eğer kandil, bayram gibi daha özel günlerde yapıp servis edecekseniz önerim farklı şekillerde ypmanız. Ve isterseniz bu tarifte olduğu gibi ceviz gibi bir kuruyemişle farklılaştırmanız.

İrmik Helvası

İrmir helvası, en az un helvası kadar klasik. Un helvasına göre daha kısa sürede kavrulması irmik için artı bir puan :)

Süt Helvası

Bursa’nın meşhur süt helvası değişik helva tarifleri denemek isteyenler için nefis bir seçenek.

Kakaolu Un Helvası

Rengi, kokusu ve lezzetiyle mutlaka denenmesi gereken helva tarifleri arasında ilk 3 te dersem abartmış olmam.

Etiketler: , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir