Mutfak Sırları 8 Yaşında! nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 1 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk blog yazarı, blogger, food blogger, marifetli bloglar, mutfak sırları, nilay tulum, yemek blogları, yemek bloğu, Bizzat Benden

Mutfak Sırları 8 Yaşında!

Yayın Tarihi: 27-07-2015
4 5 5 1

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Yıllar o kadar çabuk geçip gidiyor ki inanamıyorum… Neredeyse her yıl benzer bir konuşmayla başlıyorum doğum günü girişine farkındayım ama gerçekten de koca bir yılın hatta koca sekiz yılın geçmiş olması beni hayrete düşürüyor.

yemek bloğu

Daha önceki 4. yaş kutlama yazımda bu yola nasıl çıktığımı, blog yazmaya nasıl başladığımı dilim döndüğünce anlatmıştım. Bu yazıdan sonra bir zamanlar benim olduğum gibi işlerinde mutsuz olan bir çok hanıma yazım ve yaptıklarım esin kaynağı oldu. İşini bırakıp mutfak okuluna gidenler ve aşçılığı mesleği haline getirenler olduğu gibi işini bırakmadan daha sağlamda kalıp okulu başlayanlar da oldu.

Ayrıca sadece blog yazarak yeni bir çevre edinen ve bir çok kadına yardımcı olan yeni bloggerlar da doğdu. Kimileri mutfak sırları blog servisinde yazmaya ve tariflerini milyonlarca kişiyle paylaşmaya devam ederken kimileri de yuvadan uçtu ve kendilerine yeni bloglar kurdu. Hepsiyle gurur duyuyorum.

Bundan 4 yıl önce başvurduğum bursun blogum sayesinde kabul edilmesi, yarı burs almam ama bir çılgınlık yapıp kursa verecek param yokken kredi çekerek tüm parayı eğitime yatırmam herşeyin başlangıcı oldu.

Sonrasında tam bir oğlak gibi tüm can sıkıcı, moral bozucu ya da bünyeye stres yükleyen olayları daha çok çalışmak için itici güç olarak kullanmayı öğrendim. Benim bulduğum en güzel ilaç çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak oldu. Bunun sonucu olsa gerek 2. eğitimi olan Pastacılık ve Ekmekçiliğe de burs alarak devam ettim.

Tabi bu iş sadece okula gitmekle de olmadı. Çünkü hayatın devam etmesi gerekiyor… Bir çok markayla offline & online olarak projelerde içerik üretici ya da danışmak olarak çalışmaya da devam ettim.

Şimdi geriye dönüp baktığımda diyorum ki iyi ki bu yüklerin ve zorlukların altına girmişim. Hiç bir zaman ben oldumcu olmayacağımı biliyorum, elimden geldiğince öğrenmeye ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Umarım her zaman sevginiz ve desteğiniz benimle olur.

Kocaman Sevgiler…

Not: Yazıyı yazdığım pancake hamurunu bu tarifime göre hazılayabilirsiniz. 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Mutfak Sırları 8 Yaşında!” için bir yorum

  • 15 Haziran 2019 tarihinde, saat 14:34
    Permalink

    gerçekten çok başarılı bir siteniz var tebrik ederim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir