Mutfak Sırları 14 Yaşında! nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 2 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk mutfak sırları, mutfak sırları 14 yaşında, mutfak sırları doğum günü, mutfak sırları yaş günü, Bizzat Benden

Mutfak Sırları 14 Yaşında!

Yayın Tarihi: 26-07-2021
4 5 5 1

Ben kış bloğum ise yaz çocuğu, ilmek ilmek dokuduğum hem aklımı hem kalbimi verdiğim bloğumun doğum günü geldi! Yeni başlayanların benim gibi bocalamaması için çıktığım mutfak yolculuğunun 14. yılındayız. Hikayeyi çok eskiden anlatmıştım ama o kadar uzun zaman geçti ki tekrar bir üstünden geçelim. O dönem daha bloglar çok yaygın değil, düzgün web sitesi bile yok neredeyse. Evliliğe hazırlanan bir çok genç kadın gibi bir yemek kitabı aldım. Baya da kalın, rengarenk bir şey ve içinden ne yaptıysam olmadı :) Belki anlatımından ve sonradan anladım ki çoğu görsel hazır kullanılmış vs. neyse mutfağa küsecekken internette zaten bir elin parmağını geçmeyecek kadar olan kaynakları gördüm.

Sonrasında hem yazmaya hem de çekmeye başladım. Fotoğraflarım o kadar kötüydü ki (o zamanın cep telefonu ve dijital makineler daha yeni oturuyor tabi) zamanla bakarak, fotoğraf çekerek ve en önemlisi bir çok eğitim alarak kendimi geliştirmeye devam ettim ve hala ediyorum.

mutfak sırları yaş günü

Yazmaya başladığımın 3. yılında ilk profesyonel mutfak eğitimimi İstanbul Culinary Enstitüde aldım, sonrasında profesyonel de Hiç sevmediğim bir işte çalışırken kendi işimin sahibi oldum, bu geçiş çok kolay olmadı tabi. Gece çektiğim fotoğraflar berbat görünüyordu, gün ışığı kullanabilmem için de zaten işe gitmek için erken kalkarken bir de fotoğraf çekmek için çok daha erken kalkmaya başladım. Bu çok uzun süre böyle gitti. Sonrasında kendi işimi kurup dijital içerik üreticiliği o zaman daha konulmamış olan ismiyle influencer dönemi başladı. Bu sayede kendimi daha çok geliştirme fırsatım oldu.

Hiç pes etmedim, bırakmayı hiç düşünmedim. Arada parasız kalıp başka işlere girmek zorunda kalsam da devam ettim. iyi ki bu kadar mücadele etmişim. 

İyiki bloğumu topluluk sayfasına (community) çevirmemişim, iyi ki bireysel devam etmişim. Sonunda bir şekilde her şey toparlandı.

Bu yılın başında yılların emeği bloğum mutfak sırları çok güzel bir meyve daha verdi ve ilk kitabım @artemisyayinlari @iclalaydinkitap klübünde yayınladı. Yıllardır basılı yayınlar için içerik hazırlasam da kitaba verilen emek bambaşkaymış. Bir nevi yılların deneyiminin ve eğitiminin vücut bulmuş hali.

Aklımda hep daha ileriye gitmek, yep yeni kitaplar yapmak ve belki ileride TV projeleri var. Belki yakında bir sürpriz olur, belli mi olur :)

Sınırlı sayıda imzalı kitabıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sevgiler…

Etiketler: , , ,

Mutfak Sırları 14 Yaşında!” için 2 yorum

 • 27 Temmuz 2021 tarihinde, saat 17:08
  Permalink

  Tebrikler ve nice yillara…

  Yanıtla
 • 27 Temmuz 2021 tarihinde, saat 12:43
  Permalink

  14 yiliniz kutlu olsun
  Daha nice yillar mutfaksirlari sitesinde beraber olabilmek dilegiyle hersey gönlünce olsun Nilay.
  Isvec ten selamlar.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir