İletişim
Yardım
Üye Ol
Giriş Yap
Tarif Defterim
Mutfak Sırları Yemek Tarifleri
Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri

Efsane YOUTUBE videolarımızı kaçırıyorsunuz! Tıklayın hemen ABONE olun!

Uykuluğun Merkezi Sütlüce

Tarife oy ver

( 4 oy 5,00/5)

  • Instagram Takip Et

Uykuluk IzgaraHaliç’in Kuzey kıyısında Sütlüce deydik dün akşam. Sevgili eşimin uykuluk merakını biliyorsunuz. Ona bir sürpriz yapmak istedim ve iş çıkışı başlamış oldu uykuluğun merkezine olan yolculuğumuz. Ben çok beğendim ve memnun kaldım. Sizinde ilk fırsatta gitmenizi tavsiye edeyim ve bu tarihi ve mekâna nasıl gidilir onu anlatayım…

Topkapı’dan Kadıköy Ankara istikametine giderken Halıcıoğlu sapağından girilir. Zaten o sapaktan sonra yol sizi direk Sütlüce sahiline indirir. Sağa sapmanız yeterli sahil boyunca onlarca irili ufaklı uykuluk dükkânı, kafeterya ve restoran karşılar sizi… Tabi sadece arabası olanlar gidecek diye bir kaide yok, sorup öğrendiğim kadarı ile Eminönü’n den 47 numaralı otobüslerle ya da Üsküdar’dan direk vapurla da ulaşabiliyorsunuz Sütlüce’ye.

Birçok dükkân olmasına rağmen biz bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Ömür Restoranda gittik. 25 yıldır aynı ailenin işlettiği salaş olduğu kadar temiz ve sıcak bir mekân. Sahile o güzelim manzaraya karşı dinlenerek ve tadını çıkararak yedik uykuluklarımızı. Eşim 1,5 porsiyon söyledi onu bitirip birde benim tabağımdakileri yedi, belirtmeliyim ki salatada harikaydı. İyi ki de gitmişiz çok leziz bir yemek yedik ve 25 yıldır orayı işleten Yekta usta sayesinde uykuluk hakkında bilgi sahibi olduk.
Uykuluk Izgara

Öncelikle uykuluk en güzel süt kuzusu zamanı olurmuş.
Ve 3 çeşit uykuluk varmış. Bunlar:

1-Gerdan Uykuluk: Gerdan kısmından çıkan
2-Ciğer Uykuluk: Yüreğe yakın bir yerden çıkan
3-Fındık Uykuluk: Hayvanın bumbar kısmından çıkan

UykulukUykuluğu ızgarada pişirmeden önce yıkamak ve hafifçe haşlamakta fayda varmış. Böylece ızgarası daha leziz olurmuş. Ben denedim ve gerçekten çok beğendim. Ailece gidip rahatsız olmadan sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece uykuluk değil kebap ve sakatat sevenler için birçok seçenek var. Unutmadan size telefonunu da vereyim kim bilir belki bir gün orada karşılaşırız :)

Ömür Restaurant Tel: 0212 220 49 03

Yazdır

Bunu beğenenler aşağıdakilere bayıldı!

Kategori: Lezzet Durakları | Yazar: | Tarih:
Bu yazıya 1 Yorum yapıldı
  1. hanimişş dedi ki:

    Gerçekten çok hoş bir yazıı

Doğru değeri giriniz *