Cafe&Shop nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 1 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk browni, cafe, cappucino, kadıköy, kadıköy cafe, kahvaltı, Lezzet Durakları, Lezzet Durakları

Cafe&Shop

Yayın Tarihi: 22-02-2011
4 5 5 1

Pazar kahvaltısından sonra Kadıköy’de dolaşıp son tatil günümüzün keyfini çıkarmaya karar verdik. Hava oldukça soğuk olduğu için ara ara farklı mekânlara uğrayarak ısınıp muhabbet ettik.

Lezzet Durakları

Uzun zamandır gitmeye fırsat bulamadığımız cafe&shop bu gezide ilk durak noktamız oldu. Yeşil girişi ile Kadıköy’deki birçok mekândan kolaylıkla ayrılan bir cafe, sakin, keyifli ve oldukça sıcak bir yer. Yakın zamanda el değiştirince dekorasyonuyla da oynanmış. Eski dekorasyonunu daha çok sevdiğimi itiraf etmeliyim.

Biz kahvaltı ettiğimiz için cappuccino ve brownie sipariş edip sohbete koyulduk. Bize cappuccinolarımızı getiren Nuran Hanım zaman zaman sohbetimize dahil oldu.

Cafe’de bulunan birçok obje satılık (eskiden daha fazla parça vardı), her parçanın da bir hikâyesi var. Mesela dikiş makinesi 150 yaşında ve Nuran hanımın anneannesine ait. Yıllar önce çalıştığı banka kapatılınca dikiş dikmeye başlamış. Kendisine bir dikiş makinesi satın almış. Pembe Anne diye bahsettiği babanneleri vefat ettiğinde bu makine dikiş ile ilgilendiği için kardeşleri tarafından kendisine verilmiş. Bu makineyi yıllarca kullanmış, artık kullanmadığı için ve torununun okul masraflarına katkısı olsun diye satmaya karar vermiş. Dikiş makinesinin fiyatı 125 TL, eski model mobilyalı telefon ise 150 TL.

Hafta sonu sabahları genellikle sakin, bol sohbetli uzun kahvaltılar için ideal bir mekân. Dünya mutfaklarından bazı yemekleri ve tatlı çeşitlerini de tadabilirsiniz.

Lezzetli Brownie’ lerimizi bitirdikten sonra sıcak ortamı, mütevazi arka bahçesi ve tarif kokan dekorları aklımızda ayrıldık Cafe&Shop’ tan.

Adresi: Bahariye Cad. Hacı Şükrü Sk. No:11/1 Kadıköy – İstanbul
Telefon: 216 – 347 93 62

Etiketler: , , , , , ,

Cafe&Shop” için bir yorum

  • 05 Nisan 2011 tarihinde, saat 16:13
    Permalink

    biz eger ayni yerse buraya 95-96 senesinde cok giderdik dersane cikislarinda eski gunlerr

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR