İletişim
Yardım
Üye Ol
Giriş Yap
Tarif Defterim
Mutfak Sırları Yemek Tarifleri
Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri Mutfak Sırları Yemek Tarifleri

Efsane YOUTUBE videolarımızı kaçırıyorsunuz! Tıklayın hemen ABONE olun!

Mutfak Gereçleri: Rendeler

Tarife oy ver

( 3 oy 5,00/5)

“Mutfak Okulu” bölümünde olmazsa olmaz diye düşündüğüm bir konuydu mutfak gereçleri. Bugün mutfakta kullandığım gereçlerden çoğunun fotoğrafını çekerek düzenledim. Elimden geldiğince kullandığım ya da yeni kullanmaya başladığım mutfak araç ve gereçlerini sizlerle paylaşacağım.

İlk objemiz rende. Peki ne işe yarar bu rende?

Farklı ebatlarda deliklere sahip olan bu mutfak gereci genellikle sebze, meyve, çikolata ve peyniri ufalamak yani rendelemek için kullanılır.

Amaca özel olarak üretilmiş rendeler de mevcut. Bu fotoğraftaki rendeler peynir rendesi. Sert ve yumuşak peynirleri ( Parmesan, taze ya da eski kaşar peyniri) rendelemek için kullanılıyor. İlk fotoğraftaki gibi 4 tarafında farklı ebatta delikleri olan büyük bir rendeniz varsa bunlardan birini almanıza gerek yok.

Bu Keşli Erişte tarifimden aldığım bir fotoğraf, fotoğrafın tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Mağazamızdan uygun fiyatlara çeşit çeşit rendeler bulabilirsiniz

Yazdır

Bunu beğenenler aşağıdakilere bayıldı!

Kategori: Mutfak Okulu | Yazar: | Tarih:
Bu yazıya 4 yorum yapıldı
  1. SEDA dedi ki:

    Tupperware’nin mutfak ürünleri harika mutaka deneyin :)

  2. dayanamıyorum mutfak gereçlerine, hepsi benim olmalı hepsi!!! bir kalemtraş var ki elimde sorma gitsin:) havuç açıyor kendisi, kalem gibi döndüre döndüre:)) hepsi benim olmalııııııııı!!!!

Doğru değeri giriniz *