27. Gün İftar Menüsü 2016

Yayın Tarihi: 02-07-2016
27. Gün İftar Menüsü 2016 nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası..."> https://mutfaksirlari.com/wp-content/uploads/2016/07/27_gun_iftar_menusu_2016.jpg Turkish Cuisine
4 5 5 1

Merhabalar Sevgil Dostlar,

Her yıl olduğu gibi bu yıl da size birbirinden lezzetli ve pratik iftar sofraları kurabilmeniz için iftar menüler hazırladım.

Orucunuzu bir tane hurmayla açmak kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olacaktır. Uzun süren açlıktan sonra hızlıca yemek vücudunuzun dengesini bozabilir. Bu nedenle iftara bir porsiyon çorba (tercihen rahat sindirilebilen çorbalar; örneğin sebze çorbaları) ile başlayın ve ardından 15 dakika kadar kendinizi dinlendirin.

Midenizi yormadan gün içinde almanız gereken besinleri alın; örneğin bir porsiyon karbonhidrat ( dört yemek kaşığı makarna ya da bir parça pide) ve yanında bir porsiyon protein (kırmızı ya da beyaz et). Karbonhidratı yeteri kadar almanız size enerji verecektir. Bunların haricinde sindirime yardımcı sebze yemekleri tüketmeye dikkat edin.

27_gun_iftar_menusu_2016

Biz  https://www.instagram.com/mutfaksirlari/ ve Pakmaya https://www.instagram.com/mutfaginyildizi/ instagram sayfalarından takip etmeyi unutmayın :)

27. Gün İftar Menüsü:

Alaca Çorba
Kabak Beğendili Tavuk Sote
Tel Şehriyeli Bulgur Pilavı
Çikolata Pudingli Güllaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir