Patates soyma ve dilimleme teknikleri nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 1 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk doğrama teknikleri, kesme teknikleri, Mutfak Okulu, patates soyma, soyma teknikleri, yemek dersleri, yemek kursu, Mutfak Okulu

Patates soyma ve dilimleme teknikleri

Yayın Tarihi: 08-12-2009
4 5 5 1

Patatesi eliniz altta kalacak ve patates size bakacak şekilde şekil de sıkıca tutun. Soyacağı fotoğraftaki gibi yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Patatesin tamamı soyulana kadar aynı işleme devam edin. (Bıçak yerine soyacak kullanmamızın nedeni tüm patatesin kabuğunu eşit kalınlıkta ve gereğinden daha derin soyarak israfı önlemek)

yemek kursu
1. Patatesi eliniz altta kalacak ve patates size bakacak şekilde şekil de sıkıca tutun. Soyacağı fotoğraftaki gibi yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Patatesin tamamı soyulana kadar aynı işleme devam edin. (Bıçak yerine soyacak kullanmamızın nedeni tüm patatesin kabuğunu eşit kalınlıkta ve gereğinden daha derin soyarak israfı önlemek) 2. Öncelikle soyduğunuz patatesleri ortadan ikiye ayırın.
3. Yarım Ay Kesmek: Daha sonra elde ettiğiniz parçayı enine 1 cm lik dilimlere ayırın. 4. Halka kesmek: Soyduğunu patatesin tamamını enine 1 cm lik parçalara ayırın.
5. Parmak Patates: Soyduğunuz patatesi halka şeklinde doğrayın. Dilimlediğiniz parçaların her birini dikine şeritler halinde kesin. 6. Küp Küp doğramak: Şeritler halinde doğradığınız patatesi enine eşit parçalara bölerek küpler elde edin.
Etiketler: , , , , , ,

Patates soyma ve dilimleme teknikleri” için bir yorum

  • 28 Haziran 2012 tarihinde, saat 13:16
    Permalink

    Teşekkürler bilgi için .

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir