Patates soyma ve dilimleme teknikleri

Patatesi eliniz altta kalacak ve patates size bakacak şekilde şekil de sıkıca tutun. Soyacağı fotoğraftaki gibi yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Patatesin tamamı soyulana kadar aynı işleme devam edin. (Bıçak yerine soyacak kullanmamızın nedeni tüm patatesin kabuğunu eşit kalınlıkta ve gereğinden daha derin soyarak israfı önlemek)

1. Patatesi eliniz altta kalacak ve patates size bakacak şekilde şekil de sıkıca tutun. Soyacağı fotoğraftaki gibi yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Patatesin tamamı soyulana kadar aynı işleme devam edin. (Bıçak yerine soyacak kullanmamızın nedeni tüm patatesin kabuğunu eşit kalınlıkta ve gereğinden daha derin soyarak israfı önlemek) 2. Öncelikle soyduğunuz patatesleri ortadan ikiye ayırın.
3. Yarım Ay Kesmek: Daha sonra elde ettiğiniz parçayı enine 1 cm lik dilimlere ayırın. 4. Halka kesmek: Soyduğunu patatesin tamamını enine 1 cm lik parçalara ayırın.
5. Parmak Patates: Soyduğunuz patatesi halka şeklinde doğrayın. Dilimlediğiniz parçaların her birini dikine şeritler halinde kesin. 6. Küp Küp doğramak: Şeritler halinde doğradığınız patatesi enine eşit parçalara bölerek küpler elde edin.
* Bu tarifi denediğinizde fotoğrafını yorumlar bölümünde bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Benzer Yazılar

Patates soyma ve dilimleme teknikleri” için bir yorum

  • 28 Haziran 2012 tarihinde, saat 13:16
    Permalink

    Teşekkürler bilgi için .

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir