Pane Harcı Nasıl Yapılır? nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk çıtır pane, galeta unu, galeta unu yapımı, Mutfak Okulu, pane harcı, tavuk pane, tavuk pane yapımı, Mutfak Okulu

Pane Harcı Nasıl Yapılır?

Yayın Tarihi: 17-03-2011
4 5 5 1

Pane harcını kırmızı et, tavuk ve balıketinde kullanabilirsiniz. Pane harcı yapımında hazır galeta unu yerine galeta, grisini, taze ekmek ve tost ekmeği kullanabilirsiniz. Bu sayede pane harcınız daha lezzetli ve etiniz daha yumuşak olacaktır.

tavuk pane yapımı

Yöntem çok basit tost ekmeğiniz var ise elinizle ufalayarak ya da blenderdan geçirerek, galeta ya da grisini için de yine blender kullanarak kolaylıkla hazırlanabilir.

Benim gibi çikolata doğrarken blenderınız bozulduysa ya da hiç almadıysanız işiniz biraz uzayabilir :)

Öncelikle grisini paketinin içinde grisinileri hafifçe dövün. Daha sonra metal bir süzgeçin içine alarak tokmak ile ezip galeta ununuzu hazırlayın.

İnce ine doğranmış ve hafifçe dövülmüş tavuk etinizi önce una bulayın. Önlü arkalı bulayarak biraz sallayın ve fazla unun dökülmesini sağlayın.

Tamamen una bulanan ve suyu çekilen etinizi yumurtaya bulayın, biraz sallayarak fazla yumurtanın akmasını sağlayın.

Daha sonra hazırladığınız galeta ununa bulayın buladığınız tavukların üzerine hafifçe vurarak galeta ununun ete iyice yapışmasını sağlayın.

Hazırladığınız pane harcını, ceviz, fındık ya da parmesan peyniri ile tatlandırabilir. Farklı lezzetler katabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR