Mikrodalgada Kabak Tatlısı nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk 8 dakikada kabak tatlısı, kabak tatlısı nasıl yapılır, mikrodalga fırın tarifleri, mikrodalgada kabak tatlısı, mikrodalgada tatlı tarifi, pratik kabak tatlısı, Hotpoint

Mikrodalgada Kabak Tatlısı

Porsiyon: 4 Kişilik Hazırlık: 1 dk Pişirme: 8 dk
Hiç Hoş değil!Eh işte!Güzel!Sevdim bunu!Harika! Harika!
( 5 oy 4,60/5)
5 4.6 5 1

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Pazardaki kabak tezgahları teke düşmeye başladı, kabak mevsimi son buluyor. Bende alırken dondurucuya atmak için hep +1 paket daha alıyorum. Donducudan çıkardığım kabakları ilk günkü tazeliğinde kullanmak aslında çok kolay ama bunun için iyi bir mikrodalgaya ihtiyaç var.

Dondurduğum kabakların kullanacağım kadarını tartıp mikrodalga fırına alıyorum, buz çözme programını seçip gramajı giriyorum ve buzluğa koyduğum tazelikteki kabaklarım pişirilmeye hazır hale geliyor. Hotpoint HD Line mikrodalga fırını geçen yıldan bu yana kullanıyorum hatta harika bir tavuk tarifim de var :)

pratik kabak tatlısı

Mevsimin son balkabağıyla hayatımın en kolay kabak tatlısını yaptım üstelik sulansın diye beklemeden, pişerken tencerenin başında nöbet tutmadan.

mikrodalgada_kabak_tatlisi_nasil_pisirilir

Kabakları doğramak ve poşette şekerle karıştırmak en fazla 1 dakikanızı alıyor. Sonrası fırın poşetine koyup mikrodalgaya atmak ve sebze pişirme programını seçerek gramaj girmek. 8,5 dakika sonra tam kıvamında miss gibi kabak tatlınız hazır :)

Artık ister tahinle ister cevizle servis edin, ben her ikisini de yaptım :) Önümüzdeki günlerde hem pratik hem de leziz mikrodalga tariflerim olacak…

Sevgiler…

Mikrodalgada Kabak Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

  • 500 gr ayıklanmış balkabağı
  • 180 toz şeker (1 su bardağı)
  • 1 adet fırın poşeti

Mikrodalgada Kabak Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Ayıklanmış balkabaklarını küpler halinde doğrayın.
  2. Fırın poşetinin içine kabakları doldurun, üzerine toz şekerin tamamını dökün.
  3. Ağzını bağladığınız fırın poşetini sallayarak toz şeker ve kabakların iyice karışmasını sağlayın.
  4. Hazırladığınız poşeti mikrodalga kabının içine koyun ve bıçak yardımıyla poşette 3-4 delik açın.
  5. Hotpoint Mikrodalga fırınınızın A4 (sebze pişirme) özelliğini seçin. Gramajı 500 gr olarak ayarladıktan sonra mikrodalgayı çalıştırın.
  6. 8,5 dakika sonra program bitince sıcak olan kabakların poşetini açın suyu ile birlikte servis tabaklarına paylaştırın.
  7. Ilık ya da soğuk olarak cevizle servis edin.
Etiketler: , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR