Çikolatalı Mandalina Dilimleri nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Turkish Cuisine 15 dk, çikolata kaplı mandalina, Çikolatalı Mandalina, çikolatalı meyveler, mandalinalı tarifler, meyve tabağı, pratik çikolatalı meyve, yılbaşı tarifleri,

Çikolatalı Mandalina Dilimleri

Porsiyon: 4-6 KişilikHazırlık: 10 dk Pişirme: 5 dk
Yayın Tarihi:
Hiç Hoş değil!Eh işte!Güzel!Sevdim bunu!Harika! Harika!
( 4 oy 5,00/5)
4 5 5 1

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Yarının tarifini bugünden paylaşayım dedim akşam akşam :) Bugün semt pazarında öyle güzel mandalinalar vardı ki dayanamadım 2-2,5 kilo kadar aldım. Yeni nesil pazarcılar işi çözmüş, artık dalıyla yaprağıyla tezgaha seriyorlar. Bu da biz gariban şehir insalarının daha çok iştahının kabarmasına sebep oluyor bence :)

cikolatali_mandalina

Aslına bakarsanız feribota binmeden oradaki sokak satıcılarından bolca ayva ve elma almıştım. Bu hafta elmalı ve ayvalı tariflerin üzerine yoğunlaşıp geçtiğimiz haftalarda yaptığım gibi seri tarifler hazırlamak niyetindeydim. Neyse onlar artık ilerleyen günlerin tarifleri olsun :) Bu arada ayvalı ya da elmalı istek tarifiniz varsa şöyle peçeteye yazıp elden ele uzatabilirsiniz :)

cikolatali_mandalina_dilimleri

Bu pratik meyveli çikolata bence tam anlamıyla bir yılbaşı lezzeti. Hani eskiden kilolarca meyve soyar kuruyemişlerle masalara koyardık ya heh işte bu onun daha cool bir versiyonu olabilir :) Şaka bir yana çikolata, mandalina ve üstüne ektiğiniz minicik deniz tuzu efsane bir üçlü oluşturuyor. Ben çikolata ve tuzun dengeleyiciliğini sevdim ama eşim bence tuz olmadan daha iyi diyor. Öncesinde bir deneyin ister tuz serpin isterseniz serpmeyin.

Fondü gibi ortalığı dağıtmaya da gerek yok, önceden hazırlayıp buzdolabında hava almayan bir kap içinde 2-3 gün saklayabilirsiniz.

Sevgiler..

Malzemeler:
  • 3-4 adet orta boy mandalina
  • 50 gr sütlü ya da bitter küvertür çikolata
  • isteğe göre deniz tuzu

Yapılışı:
  1. Mandalinayı soyun, beyaz damarlarını bir bıçak yardımıyla dilimleri zedelemen sıyırın.
  2. Çikolatayı benmaride ya da mikrodalgada eritin.
  3. Mandalina dilimlerini çikolataya batırın ve yağlı kağıt üstüne alın.
  4. Çikolata donmadan üstüne çok çok az deniz tuzu serpin.
  5. Çikolata donunca mandalina dilimlerini servis tabağına alarak servis edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir