Delicatessen Nişantaşı ve Tatlı Aşkı nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk Çilekli Fraisier, ekler, Klasik Fransız tatlıları, Portakallı limonlu tartelet, porto, porto şarabı, tatlı, tatlı aşkı, tatlı workshopları, workshop, yemek eğitimi, yemek seminerleri, Lezzet Durakları

Delicatessen Nişantaşı ve Tatlı Aşkı

Yayın Tarihi: 14-02-2011
4 5 5 1

Geçtiğimiz hafta içi, hafta sonu için 2-3 farklı davet aldım ama beni gerçekten heyecanlandıran tek davet Delicatessen’in Tatlı Aşkı workshop’u oldu. Sevgililer günü öncesi eşimle birlikte bu davete katılmaya karar verdik.

yemek seminerleri

Fransız tatlıları üzerine yapılan bu keyifli workshop’u Esra Özkutlu yönetiyordu. Esra yani namı değer İrmik hanım ile meğerse yemek.name’de birlikte yazıyormuşuz ama benim haberim yokmuş. Sonradan hatırladığımda daha da mutlu oldum :)

Leziz açık sandviçler ve enfes porto şarapları eşliğinde ekler, çilekli fraisier ve portakallı limonlu tarteletler yaparken harika vakit geçirdik.

Yolunuz Nişantaşı’na düştüğünde ya da Pazar gününüzün 3 saatini yemekle iç içe geçirmek isterseniz Delicatessen’ e uğramanızı öneririm.

Delicatessen nedir?

Delicatessen iyi yemeğin yaşam keyfinin temeli olduğu felsefesine sahip bir yeme içme konseptidir.

Bir dünya metropolü olan İstanbul’un hızlı günlük yaşantısı ve mekânlarının gün geçtikçe birbirine benzeyen menu yapılarıyla sınırlı kalmış yeme içme deneyimine bir soluk getirmek, yeme içme deneyimini bir lezzet festivaline dönüştürmek tüm Delicatessen ekibinin tek hedefidir.

Alışılmış tariflerden farklı olarak, “back to basics” anlayışı ile yaratılan Delicatessen menüsüne, 1000 şişelik şarap kavı, yemek eşleşmesi önermeleri ve tadım notları ile mükemmel bir yemek deneyimini tamamlayan zengin şarap menüsü eşlik ediyor.

Delicatessen’de, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, akşamüstü kokteylinden ‘5 çayı’na kadar bir günün içindeki tüm saat dilimleri, mevsimine göre değişen farklı lezzet sürprizleri ile çeşitlendiriliyor.

Delicatessen Hizmetleri:

Delicatessen, daha iyi ve lezzetli yeme içme deneyimini müşterilerine Nişantaşı şubesinde
sunmanın yanı sıra, müşterilerinin kendi başlarına ve kendi mutfaklarında yaratabilmeleri ya
da ihtiyaç duyduklarında ulaşabilmeleri için yaratılmış hizmet içerikleri ile de hizmetinizde.

Delicatessen Evinizde

Son dönemde global trendler içinde ön plana çıkan “Home Entertainment”, yani “ev partileri ve evde eğlenmeye dönüş” doğrultusunda yaratılan ‘Delicatessen Evinizde’, yeme içme sektöründe popülerleşecek yeni bir alana öncülük ediyor.

Ister romantik bir akşam yemeği, ister yakın dostlarla bir brunch, ister 50 kişilik bir doğum günü partisi, isterseniz de 10 kişilik bir öğle yemeği olsun, Delicatessen ekibi, tüm davetleriniz için farklı konseptlerde özel menülerini sizinle birlikte yaratıyor.

Delicatessen Accessories

Delicatessen’de kullanılan farklı malzemeler, soslar, şarküteri ürünleri, zengin şarap listesinden perakende fiyatları ile şarap satın alabilmenin yanı sıra Delicatessen’e özel tasarlanmış cam, ahşap ve seramik mutfak ve sunum ürünlerini satınalabiliyorsunuz.

‘Delicatessen Accessories’ serisinde, peynir ve şarküteri tahtalarından servis tabaklarına, fanuslardan pasta kalıplarına kadar sınırlı sayıda üretilmiş cam, ahşap ve seramik ürünler bulunuyor.

Delicatessen Signature Catering

Delicatessen Signature Catering, profesyonel ve yaratıcı ekibiyle; 10 kişilik özel akşam yemeklerinden 500 kişilik şirket toplantılarına kadar uzanan her tür ve konseptte catering ihtiyacınıza, farklı bakış açısı ve kişiye özel çözümler getirerek hizmet vermeyi üretmeyi amaç edinmiş.

Delicatessen’in yaratıcısı ve Türkiye’nin önde gelen şefleri arasında gösterilen Elif Yalın’ ın “Signature Catering” olarak adlandırdığı anlayış, boyuttan ve etkinlikten bağımsız olarak tüm catering hizmetinin o etkinliğe özel tasarlanması, yemek deneyiminin kanıksanmış catering
uygulamalarından farklı olarak özel bir yeme içme keyfi sunması fikrinden yola çıkıyor.

Delicatessen Workshops

Workshop’larında, yemek kültürünün farklı konularını doğal bir mutfak ortamında beraber yemek yaparak, sohbet ederek katılımcılarla paylaşmaya amaçlıyor. Her workshop misafirleriyle daha yakın bir ilişki kurabilmek ve onların istek ve beğenilerini daha detaylı öğrenebilmek ve kendi prensip ve doğrularını onlarla aktarabilmek için birer firsat olarak görüyorlar.

Aralık 2010’da başlayan Delicatessen workshopları, aylık olarak pazar aksamüstleri gerçekleştiriliyor.

5 Aralık’daki ilk workshoplarında, Ayvalık’ta ürettiği zeytinyağı markası Makaron’un hikayesini ve zeytinyağının yemek inceliklerini paylaşan Cenap Şişmanoğlu’nu ağırlamışlar.

Tüm tutkulu yemek hayranları, bu etkinlikler serisinde seçkin konuklarla söyleşiler, yemek dersleri ve uygulamalarının tadına varabilirler. Workshoplarda şeflerin yanı sıra yeme-içme sektörüyle bağlantılı veya yemekle ilgili yaratıcı isimler yer alacakmış.

Delicatessen workshoplarında New York’tan bir catering uzmanı, Londra’dan bir food stylist veya Kopenhag’dan gelen, yemeğe ilgisinin önüne geçemeyen bir DJ ile karşılaşabilirsiniz.

Workshop konuları yemek yapmakla kısıtlı degil, yemeğin sunumu, farklı mevsimsel malzemelerin kullanımı, yöresel tatlar, yemek kültürü, tarihi… gibi bir çok farklı konuya da değiniliyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR