Pudingli Bisküvi Pastası nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Turkish Cuisine 35 dk, basit tatlılar, iki renkli bisküvi pastası, kolay bisküvi pastası, pratik tatlılar, pudingli bisküvili pasta,

Pudingli Bisküvi Pastası

Porsiyon: 6-8 KişilikHazırlık: 15 dk Pişirme: 20 dk
Yayın Tarihi:
Hiç Hoş değil!Eh işte!Güzel!Sevdim bunu!Harika! Harika!
( 1 oy 5,00/5)
1 5 5 1

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Pratikliği ve harika lezzetiyle en çok tercih ettiğimiz ikramlıklardan biridir bisküvili pasta tarifi. Bu sefer farklı bir versiyonunu denemeye ne dersiniz? Normalde alıştığımızdan da kolay üstelik ☺ Bu tarifi hazırlayıp 1 ay kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Misafirleriniz gelmeden 1 saat önce dondurucudan çıkarmanız ve yarı çözüldüğünde dilimlemeniz yeterli. Sadece kuru meyveler değil isteğe göre dondurma ile de servis edebilirsiniz.

Yıllardır bildiğimiz, kalitesine ve lezzetine hep güvendiğimiz Pakmaya uzmanlığını pudingde de göstermiş, alıştığımız pudinglerin yanında çeşit çeşit, yepyeni lezzetler de sunuyor. Karamelli pudingden bal bademliye, çikolata naneli pudingden çikolata portakallıya… Narlısı, incirlisi, güllüsü,Türk kahvelisi… Her biri kendine has, orijinal lezzetler. Pakmaya Puding çeşitleri hem lezzeti hem pratik oluşuyla iftar sofralarınıza tat katacak.

Sevgiler…

Malzemeler:

İncirli Kat için:

Çikolatalı Kat için:

Yapılışı:
  1. Kakaolu bisküvileri pürüz kalmayacak şekilde ezin. Pakmaya çikolata sosu 2,5 su bardağı süt ile pişirin ve soğumaya bırakın.
  2. Soğuyan sostan 1 kepçe alın ve bisküvilere ekleyerek yoğurun.
  3. Bebe bisküvilerini pürüz kalmayacak şekilde ezin. Pakmaya İncirli Pudingi 2,5 su bardağı süt ile pişirin ve soğumaya bırakın.
  4. Soğuyan pudingden 1 kepçe alın ve bisküvilere ekleyerek yoğurun.
  5. Tezgaha uzun bir parça streç film serin ve çikolatalı hamuru streç filmi üstüne koyun. Hamurun üstüne de streç film örtün ve bir miktar açın.
  6. İncir pudingli hamuru çikolatalının üstüne yerleştirin ve üstlerine streç örterek iki hamuru birlikte açın.
  7. Açtığınız hamurları streç yardımıyla rulo yapın ve dondurucuya alın.
  8. 1-2 saat dondurduktan sonra dilimleyerek servis yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir