İftar Menüsü 1. Gün 2017

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Zaman gerçekten çok hızlı akıp gidiyor. Daha geçen Ramazan ayını ve nasıl çalıştığımı dün gibi hatırlıyorum. Koca bir yılın koşturmacası ardından ha geldi hal geliyor derken yine Ramazan’ a kavuştuk. Biliyorsunuz benim gibi yemek kategorisinde içerik üreten bloglar bu ayda daha çok çalışıyorlar. Hepsi ve her emek hem kendimiz hem de sizler için. İftarlarda, sahurlarda size fikirler verebilmek, önerilerde bulunabilmek. Zaten oruçlu olduğumuz uzun günlerde bir de ne yapsak akşama derdini hafifletmek.

O zaman bu Ramazan’ da beraber miyiz? :) Takip edin ve özenle seçerek hazırladığım menülere göz atın derim.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu 2017 Ramazan ayında da size birbirinden lezzetli ve pratik iftar sofraları kurabilmeniz için iftar menüleri hazırladım.

Bundan sonra Ramazan süresince her gün yeni bir iftar menüsü ile birlikte olacağız. Ayrıca Ramazan boyunca yeni tarifler ve tarif videoları da Mutfak Sırları’nda yerini alacak.

ramazan tarifleri

Artık gelenekselleşen ve her hafta yeniden heyecanlanmamızı sağlayan instagram yarışmamızı da unutmamak lazım :)

Yeni tarifler ve yarışma duyurularından herkesten önce haberdar olmak için Facebook ve Instagram sayfalarımı takip etmeyi unutmayın.

İftarda midenizi yormadan gün içinde almanız gereken besinleri alın; örneğin bir porsiyon karbonhidrat ( dört yemek kaşığı makarna ya da bir parça pide) ve yanında bir porsiyon protein (kırmızı ya da beyaz et). Karbonhidratı yeteri kadar almanız size enerji verecektir. Bunların haricinde sindirime yardımcı sebze yemekleri tüketmeye dikkat edin.

Çorba ve su tüketmeyi de unutmayın.

Sevgiler…

İftar Menüsü 1. Gün Tarifleri:

Ayran Aşı Çorbası
Hünkar Beğendi
Pirinç Salatası
Elma Kompostosu
Güllü Pudingli Sarma Güllaç

* Bu tarifi denediğinizde fotoğrafını yorumlar bölümünde bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir