Hangi Allık Nasıl Sürülür? nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk allık fırçası, Allık sürme sanatı, bakım, kadın, kalem allık, makyaj, makyaj tüyoları, stick allık, toz allık, Güzellik Sırları

Hangi Allık Nasıl Sürülür?

Yayın Tarihi: 07-12-2009
4 5 5 1

Makyaj yapmayı seven tüm kadınların, ister günlük isterse gece makyajında fondotönden sonra vazgeçilmezlerinden biridir allık.

Fondotenin verdiği o donukluğu ve matlığı renklendirdiği kadar, yüz hatlarını belirginleştirerek anlam katar (ayrıca bir çok kusuru da örter).

Allık kullanımı allık türüne ve yüz şekline göre değişir.

Ben genellikle toz yada sıkıştırılmış allık kullanırım. Vermek isteiğim etkiye göre dürmek için fırça ve sünger tercih ederim.

toz allık
Allık nasıl sürülür

İşte size etkili allık sürmek için ipuçları;

Renk tonları:

1- Şeftali: Açık tenli ve sarışınlar için ideal
2- Pembe: Buğday tenli ve kumrallar için ideal
3- Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonları ideal

Yüzün ovalse,

Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene küçük çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt. Yüzün yuvarlaksa,Yüzünü daha ince göstermek için, fotoğraftaki gibi her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınla dağıt.

Yüzün uzunsa,
Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıt. Dilersen üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.

Hangi allık nasıl sürülür?

Toz allık
Toz allıklar cilde mat bir görünüm verir. Fazla pratik değildir ama gün boyu kalıcılığını sürdürür. Nasıl uygulayacağına gelince… Büyük allık fırçanı toz allığının üzerine sürüp, fazlalığını hafifçe silkeledikten sonra, elmacık kemiklerine uygula. Gölge yapmak için allığının bir ton koyusunu şakaklarının alt kısmına ince bir çizgi şeklinde sürüp iyice dağıt. Fazlalığını kağıt peçeteyle alıp, üzerine bir kat transparan pudra sür.

Kalem allık
En küçük çantaya bile rahatlıkla sığdığından ve fırça gerektirmediğinden son derece pratiktir. Kalemi fotoğraftaki gibi bir sıra halinde şakaklarına sürüp, iyice dağıt. Daha parlak bir görünüm için, üzerine nemlendirici sür.

Likit allık
Cilde bebeksi bir pembelik vermek için daha iyi bir yol olamaz! Çok yaygın olmasa da büyük cosmo-shop’larda rahatlıkla bulabileceğin likit allıklar, tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşur. Fırçayı şişeye daldırıp, fazlalığını silkeledikten sonra yanaklarına çizgiler halinde sürüp, pamuk yardımıyla iyice dağıt.

Stick allık
Fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allığı uygulamak çok kolay. Tek yapman gereken bulamaç gibi bir görüntüye meydan vermemek için, stick allığını önce elinin üzerine sürmen ve parmaklarınla alıp, stratejik bölgelere uygulaman. Elmacık kemikleri ve burnunun üzeri bu iş için çok uygun!

(Kaynak Hürriyet)

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR