Göz Farı Sürmenin İncelikleri nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 1 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk eyeliner, far, fondöten, göz farı, göz kalemi, göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır, Likit eyelinerlar, rimel, rimel nasıl kllanılır, Güzellik Sırları

Göz Farı Sürmenin İncelikleri

Yayın Tarihi: 16-04-2010
4 5 5 1

Gözleri ön plana çıkaran yegane ürünler göz farı, göz kalemi, eyeliner ve rimel. Bunları nasıl kullandığımız çok önemli, doğru kullanıldığında eşsiz sonçlar ve büyüleyici gözler ortaya çıkıyor.

Ben eyeliner sürme özürlüyüm ama göz kalemini çok güzel kullanırım :) Far tercihimde her zaman toprak yada siyaha kaçan koyu griden yana.

Göz makyajımda mutlaka ama mutlaka  göz kalemi ve rimel kullanırım. Eğer bunlar yoksa benim için makyaj eksik kalmıştır.

rimel nasıl kllanılır
Göz Farı Sürme Teknikleri

Kendim için araştırırken bu yazı dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Makyaj alanında 5 kez Emmy ödülü almış Eve Pearl’den etkileyici ve kolay göz farı sürme teknikleri.

Makyajın en önemli kısmı, gözü etkileyici bir şekilde öne çıkartmaktır. Makyaj artisti Eve Pearl deneyimleri sonucu elde ettiği püf noktalarını göz farı teknikleri için şöyle derliyor;

1- Göz kapağına fondöten uygulayın: Fondöten göz kapağında baz gibi duracak ve farı gün boyu tutacaktır. Farı sürdükten sonra da kalıcılığı için üzerine sabitleyici bir pudra sürmek makyajın dayanıklılığını artırır.

2- Göz kapağına eyeliner uygulayın: Likit eyelinerlar tercih sebebi. Eyelinerı uygularken kalem gibi tutmayın. Göze paralel bir şekilde tutup çizgi çizin. Göz kapağının tamamını çizmemeye özen gösterin. Aksi takdirde göz düşük görünecektir.

3- Buğulu gözler: 2. aşamadaki eyeliner uygulaması sırasında oluşan hataları her zaman düzeltmek mümkün. Kahverengi ve yeşil renkteki göz farlarını karıştırıp eyelinerın üzerine sürün. Bu iki rengin karışımı her zaman harikalar yaratıyor.

Göz farı sürme teknikleri
Göz Farı Sürme Teknikleri

4- Belirgin yapmak için: Buğulu efektinin üzerine gözleri daha belirgin hale getirmek için göz kapağının hemen yanından yan “V” harfi çizilir. V harfinin ucu dışarıya bakmak suretiyle koyu renk farlar kullanılır. Daha sonra bu V harfini içeri doğru dağıtmak lazım. Yaz ayları için V harfini şeftali ve bronz tonlarda seçebilirsiniz.

5- Temizlemek için: Açık renkleri, uyguladığınız farı düzeltmek için kullanabilirsiniz. Önerim, içinde bir sürü renk olan bir göz farı paletiyle çalışmanız. Böylece istediğiniz her rengi karıştırıp farklı tonlar elde edebilirsiniz. Göz farı uygulamasında gözün altına bulaşan farları nemlendirici kreminizi sürerek de temizleyebilirsiniz.

6- Rimel: Gözün altına kahve ya da siyah eyeliner uygulayabilirsiniz. Yine buğu efekti için pırıltılı altın sarısı ya da şeftali uygun olacaktır. Ardından göz makyajınızı rimel ile tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: ntvmsnbc.com

Etiketler: , , , , , , , , ,

Göz Farı Sürmenin İncelikleri” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir