Ev Yapımı Armutlu İçecek nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk 10 dk, alkolsüz kokteyl, armutlu içecek, ev yapımı meyve suları, katı meyve sıkacağı, katı meyve sıkacağı tarifleri, kivili içecek, meyve kokteylleri, İçecekler

Ev Yapımı Armutlu İçecek

Porsiyon: 2 Kişilik Hazırlık: 5 dk Pişirme: 5 dk
Hiç Hoş değil!Eh işte!Güzel!Sevdim bunu!Harika! Harika!
( 3 oy 5,00/5)
3 5 5 1

Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz armutlu içeceğimiz tam bir antioksidan deposu ve bağırsakları düzenlemek için birebir. İçerdiği yüksek potasyum ile ödem atmamıza yardımcı olurken, vücut su dengesini korur. Yaz aylarında yaşanan ödem sorunlarında veya spor sonrasında kaybettiğimiz suyu dengelemek için yardımcı olabilir. Armutlu içeceğimiz içerdiği yüksek c vitamini ve karetonoidler sayesinde düzenli içildiğinde cilt sağlığında, kollajen doku onarımında etkili bir içecek haline geliyor.

meyve kokteylleri

Kivi ve portakal bağışıklık sisteminin güçlenmesinde özellikle kış aylarında yakalanabilecek gribal enfeksiyonlardan korunmada etkili. Tansiyonun dengelenmesinde armut, kivi ve havuçtaki potasyum yardımcı olduğu gibi, armutlu içeceğimizin, c vitamininden, karetonoidlerden ve posadan zengin oluşu ile kolesterolün düşmesinde, kalp damar sağlığının korunmasında etkilidir. Kahvaltılarınızda güne başlarken tüketebileceğiniz gibi gün içinde ara öğünlerde de keyifle içebilirsiniz. İçerdiği yüksek posa ile zayıflama diyetlerinizde de ara öğünde tokluk verir ve tatlı isteğinize yönelik iyi bir seçenek olur.

ARMUT

Armut bağırsakları çalıştırmada çok etkilidir. Ayrıca içerdiği potasyum ile vücut su dengesini korur, ödem atmada, böbreklerin düzenli çalışmasında ve tansiyonun dengelenmesinde etkilidir.

HAVUÇ

Turuncu rengini veren pigmentlerden beta karoten güçlü bir antioksidandır ve bu sayede göz sağlığında, bağışıklık sistemin güçlenmesinde ve kanserden korunmada etkili bir sebzedir. Antioksidan gücü ile yaz aylarında cildin güneşten korunmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kolesterolü düşürücü ve karaciğeri temizleme özelliği olan havuç, aynı zamanda unutkanlık sorunları yaşayanlar için de düzenli tüketildiğinde hafıza güçlenmesine yardımcı olabilir.

KİVİ

İçerdiği yüksek C vitamini ve antioksidanlar ile bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve birçok kanser riskinin azaltılmasında etkili bir meyvedir. Bağırsakların çalışmasında da oldukça etkidir. Ödem atmada ve C vitamini ile metabolizmayı çalıştırmada yardımcı olduğundan zayıflamaya da yardımcı bir meyvedir.

PORTAKAL

Yüksek C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirerek özellikle kış aylarında gribal enfeksiyonlardan korunmada, özellikle şeker hastalarının göz,damar ve sinirlerindeki hasarın onarılmasında çok etkilidir. C vitamini aynı zamanda kollajen doku onarımına yardımcı olduğundan cilt sağlığında, sarkmaların toparlanmasında, cildin canlanmasında çok etkilidir. Portakalın içerdiği hesperidin adlı madde hem kolesterolün hem de tansiyonu düşürmeye destektir

Ön yazı: Diyetisyen Beste Alimert
Tarif ve fotoğraflar: Nilay Tulum

Ev Yapımı Armutlu İçecek Tarifi İçin Malzemeler

  • 2 adet armut
  • 2 adet havuç
  • 1 adet kivi
  • 1 adet portakalın suyu

Ev Yapımı Armutlu İçecek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Armutları yıkayın ve 4 parçaya bölün.
  2. İsteğe göre kabuklarını soyduğunuz havuçları boyuna 2 ye bölün.
  3. Kiviyi soyun ve 2 parçaya bölün.
  4. Salatalığı yıkayıp boyuna 2 parçaya bölün.
  5. Tüm malzemeleri katı meyve sıkacağında sıkın.
  6. Taze sıktığınız portakal suyunu da ekleyerek karıştırın ve isteğe göre buzla servis yapın.
Etiketler: , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR