Kavun Kasesinde Meyve Salatası nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk kavun çanağı, kavun kasesi, mevsim meyveleri, meyve, meyve kasesi, meyve salatası, meyve sunumu, meyve tabağı, meyveli tatlılar, şekilli meyveler, Pratik Tarifler

Kavun Kasesinde Meyve Salatası

Yayın Tarihi: 28-09-2010
4 5 5 1

Meyve salatası yapmak ve yemek başlı başına bir keyif. Her ramazan özel misafirlerime iftardan sonra çaydan önce yaptığım bir ikram kavun ya da karpuz kasesi içinde meyve salatası. Bazen eğer bol vaktim varsa kavundan küçük meyve sepetleri de yapıyorum.

şekilli meyveler

Meyve salatasının içindeki meyve toplarını yapmak için kavun bıçağı kullanabilirsiniz. Ama böyle bir bıçağınız yoksa eğer meyveleri küp küp te doğrayabilirsiniz. Bu tarifte kullandığım kavunlar biga kavunu. Mevsime göre farklı meyvelerde kullanabilirsiniz. Meyveler size tatsız gelirse pudra şekeri ile tatlandırabilirsiniz. Sevgiler..

Kavun Kasesinde Meyve Salatası Tarifi İçin Malzemeler

1 adet küçük kavun (2 kişi için 1 adet)
2 adet kivi
1 adet şeftali
1 su bardağı üzüm tanesi
5 adet kayısı
İsteğe göre kiraz ya da çilek

Tatlandırmak için hazır çikolatalı sos

Kavun Kasesinde Meyve Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?

1- Küçük kavununuzu önce enine eşit olarak ikiye bölün. Bir kaçık yardımıyla çekirdeklerini temizleyin. Kavunun etli kısmını kavun bıçağı yardımıyla küçük daireler şeklinde çıkartın.
2- Tüm meyveleri yıkayın. Kivi ve şeftaliyi soyarak kavuk kaşığı yardımıyla küçük küreler yapın.
3- Geri kalan mazlemerinizi (üzün hariç) küçük parçalara bölün ve tüm meyveleri derin bir kapta karıştırın.
4- Önceden hazırladığınız kavun kaselerine meyvesalatasını paylaştırın. Buzdolabında soğutun, servis yapmadan hemen önce üzerine çikolatalı sos gezdirin.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR