Mutfak Gereçleri: Mutfak Tartısı nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk dijital tartı, hangi tartıyı almalıyım, mutfak tartısı, mutfak tartısı özellikleri, Mutfak Okulu

Mutfak Gereçleri: Mutfak Tartısı

Yayın Tarihi: 06-03-2011
4 5 5 1

Mutfak tartısı benim olmazsa olmazlarımdan. Farklı tarifler denerken, özellikle de ekmek makinesi tariflerini uygularken temel ölçülere bağlı kalmak için kullanıyorum.

Dijital tartım yıllar önce bir arkadaşımın doğum günü hediyesi olarak gelmişti. Zaman içinde hem nostaljik olması hem de kendine ait kasesi (kefe) olduğun için mekanik bir tartı almayı düşündüm ama yerim olmadığı için vazgeçtim.

mutfak tartısı özellikleri

Dijital tartıların dara alma (ölçüm yaptığınız kabın ağırlığını 0 görme) yani net ağırlık verme, hassas ölçümleme yapabilme (1 gr yanılma payı),  dijital ekran sayesinde net ağırlığı görebilme gibi harika özellikleri var.  Az yer kaplaması ve 1 tek pille çok uzun süre kullanılabilmesi de artılarından biri.

Ev tipi mekanik tartılar ise 1 kilo ile 5 kilo arasında ağırlık tartabiliyor. Fiyatları modeline göre dijital tartılardan bile daha pahalı olabiliyor.

Mudo Concept’te gözüme kestirdiğim mutfak zamanlayıcısı olan nostaljik kırmızı tartıya bayılıyorum. Tezgahımın üzerinde yer olsa kesinlikle bir tane alırdım :) Ama benim gibi 1 seçim hakkınız varsa daha kullanışlı olduğu için seçiminizi dijital tartıdan yana yapmanızı öneririm.

Mağazamızdaki uygun fiyatlı çeşit çeşit tartılara da göz atın

Etiketler: , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR