Avrupa Yakası En iyi 10 Kahvaltı Mekanı Önerisi nasıl yapılır ? Ayrıca size fikir verecek 2 yorum var. Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk baltalimanı kahvaltı, bebek kahvaltı, en iyi kahvaltıcılar, haliç kahvaltı, istanbul kahvaltı, kahvaltı mekanları, kahvaltı tarifleri, karaköy kahvaltı, nişantaşı kahvaltı mekanları, ortaköy kahvaltı, patiska kahvaltı, samatya kahvalti, van kahvaltı salonu, Lezzet Durakları

Avrupa Yakası En iyi 10 Kahvaltı Mekanı Önerisi

Yayın Tarihi: 11-03-2016
4 5 5 1

Merhaba Sevgili Dostlar,

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm fakat bir türlü fırsat bulamadığım kahvaltı mekanları yazıma başlamaya sonunda fırsat bulabildim. Havalarında artık yavaş yavaş güzelleşmeye başladığı bu zamanlarda kendimizi sokaklara, ormanlara, deniz kıyılarına, piknik alanlarına atmak istiyoruz. Hafta içi zaten çok yoğun çalıştığımız için “bi hafta sonum var” diyerek açık havada şöyle sere serpe kahvaltıyı hak ediyoruz.

Hak ediyoruz etmesine ama hafta sonu gelipte sabah yola çıkıldığında yeni bir sorunsal ile karşılılıyor. “Nereye gitmeli?”

van kahvaltı salonu

Genelde beğendiğimiz yerlere tekrar tekrar gidip müdavimi olmayı sevsekte, Yeni yerler yeni müdavimlikler doğurur:) Rastgele bir mekana gitmekte bir risk. Ben sizin yerinize bu riske girdim :)

Genelde sosyal medya üzerinden takip ettiğim kişilerden, arkadaş önerilerinden, davetlerden veya gezerken keşfettiğim mekanlarda kahvaltı ediyorum. Sosyal medya hesaplarımda gittiğim mekanları beğenirsem paylaşıyorum. Sizler için üşenmeyip tüm hesaplarımın altından girdim üstünden çıktım ve bir liste oluşturdum :)

Aşağıda size önerdiğim mekanlar kendim bizzat gittiğim ve deneyimlediğim avrupa yakasında bulunan mekanlar. Anadolu yakasında oturanları unuttum mu? Hayır! Bir sonraki hafta da Anadolu Yakası‘ nda denediğim ve seçtiğim mekanları listeleyeceğim. Paylaşmaya değer yeni mekanlar keşfettikçe sizlerle önermeye devam edeceğim. Bir sonraki yazım Anadolu Yakası‘ nda gittiğim kahvaltı mekanları olacağından takipte kalın :)

Not: Yukarıda da dediğim gibi yeni mekanlar keşfettikçe bu yazıya ekleyeceğimi söylemiştim. Bu yüzen liste 10 mekandan fazla olacak zamanla. Yeni mekanları Kahvaltının lezzetine, verilen emeğe, sunuma, hizmete göre sıralamaya sokacağım.

Her zaman böyle özene bezene listeler oluşturamağım için olaylardan sıcağı sıcağına haberdar olmak, yeni mekanları kaçırmamak için beni Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.

 

1. Bebek Kasap & Steak House (Patiska Bozcaada Kahvaltısı)

Pastiska Bozcaada kahvaltısı’ nı Bozcaada Bağ Evi’ işletmesinden biliyordum. Güzel serpme kahvaltılarını, ev yapımı reçellerini tatmak, Alisiro ekmeğini yemek için Bozcaada’ ya gitmeyi çok istiyordum ama bir türlü fırsat bulup denk getiremedik. Biz müsait olsak onlar yoğun oldu, onlar yoğun olsa biz müsait değildik. Fakat sonra taleplerin de yönlendirmesi için Patiska Bozcaada kahvaltısını hafta sonları olmak sureti ile Istanbuldaki lezzet severlerle paylaşmak için Bebek Steak house’ a getirdiler ve çokta güzel yaptılar. Sizin de bu lezzetleri ayağınıza kadar gelmişken tatmanızı öneririm.


Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cad./germencik Sok. No:4/B, Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 263 5904

Harita

2. Marmelat Pera – Nişantaşı yeni-n

1,5 yil önce Galata’da başlayan kahvaltı yolculukları Nişantaşı Sanatçılar Parkı içindeki 2. bebekleri Marmelat Pera’da devam ediyor. Doktor Hasan Karatoyuk’un Anadolu’nun dört bir yanındaki küçük işletmelerden getirdiği doğal ve katkısız ürünlerle hazırladıkları kahvaltı sofrası son dönemlerde yediğim gerçekten en iyi Anadolu kahvaltısı!

Çakallı menemeni, Obruk peyniri, Yeşil peynir, Kargı tulumu, Tokat Bez sucuğu, Kastamonu Pastırması, Zile pekmezi, Tatlı patates reçeli

Kendi hazırlattıkları kuru eti, jambonu ve katkısız sosisiyle bence mutlaka uğramanız gereken bir yer ❤️ Buraya yazabildiklerim ise menüdekilerin minicik bir kısmı… Gidecek olanlar mutlaka benden selam söylesin

Adres: Adres: Harbiye Mah. Valikonağı cad Sanatçılar parkı içi No:4/B Nişantaşı/Şişli/istanbul
Telefon: 0 212 2444533

Harita

 

3. Grand Cello Cafe Antige – Ortaköy

Grand Cello Ortaköy’ de süprizlerle dolu bir mekan. İçerisi tamamen antika ürünler ile dekore edilmiş ve aslında aynı zamanda bir antikacı. Kahvaltı da verilmeye başlanınca tadından yenmez bir otmosfer olmuş. Kahvaltı serpme olarak veriliyor ve alışılmış kahvaltı anlayışının gerçekten dışına çıkabilmişler. Sahibinin de mutfağa olan ilgisi sayesinde kendi denediği ve beğenileceğini düşündüğü lezzetleri de kahvaltı menüsüne ekliyor. Tekrar gitmeyi düşünebileceğiniz ve etkisinde kalacağınız bir mekan. Rezervasyonla çalıştıklarını da belirtmek istiyorum. Bu mekana gitmeyeli uzun süre olduğundan gitmeden önce aramanızda fayda var.

 

Adres:: Levazım, Ambarlıdere Sk. No:7, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0542 716 1967

Harita

 

4. Seyri İstanbul, Cafe Haliç

Nerden duydum bilmiyorum burayı ama iyiki gitmişim dediğim yerlerden birisi. Leb-i derya karaköy manzarası, binanın tarihi dokusu size farklı bir atmosferde kahvaltı etme keyfi sağlıyor. Sahipleri karı koca olarak işletiyor mekanı ve aynı binanın üst katında yaşıyorlarmış. İlk gittiğimizde içerisini restorasyon yaptıkları için kapıya asılı bir not ile karşılaşıp üzülerek geri dönmek zorunda kalmıştık. Bir sonraki denememizde başarılı olup kahvatımızı yapabildik :) Hafta sonları özellikle tercih edilen mekanlar olduklarında yine gitmeden önce aramanızda fayda var.

 

Adres: İstanbul, Demirtaş, 34134 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 528 1025
Web Sitesi: http://www.cafehalic.com/

Harita

 

5. Unter – Karaköy

Ekmekler!!! Unter deyince aklıma ilk gelen o güzelim ekmekleri. Kahvaltıda servis edilen ekşi mayalı ekmekler, bir ekşi maya sever olarak beni mutlu etti. Bir de kızartarak getirdikleri için ekstra mutluluk :) Çok lezzetli ürünleri ve ilgili personeli sebebiyle arasıra gittiğim bir mekan. Kahvaltı dışında ana yemekleri, özellikle hamburgerlerini tatma fırsatım olduğu için akşam yemeği içinde gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir mekan.

 

Adres: Karaali Kaptan Sk. No:4, İstanbul
Telefon: (0212) 244 5151
Web Sitesi: http://www.unter.com.tr/

Harita

 

6. Çeşme Bazlama Kahvaltı – Nişantaşı

Patiska Bağ Evi’ nin hikayesine benzer şekilde Çeşme Alaçatı’ da ünlenip lezzetlerini bizlere ulaştırma düşüncesi ile yola çıkıp, Nişantaşı’na da bir mekan açan lezzet duraklarından birisi. Rezervasyon yaparsanız iyi olur ama yapmazsanız da mekanın büyüklüğünden mütevelli yer bulmanız ufak bir sıra bekledikten sonra mümkün olabiliyor. Hemen kapı girişinde yerde bir teyze hamur açıp bazlama yapıyor. Sıranızı beklerken onu izleyerek zaman geçirebilirsiniz :)

 

Adres: Teşvikiye, Osman F. Seden Sk. No:8, Şişli/İstanbul
Telefon: 0531 833 9199

Harita

 

7. Wom – Karaköy

Kahvaltıyı nerde yapacağımızı kararlaştırmadığımız bir günde Karaköy’ sokaklarında gezinirken dekor olarak güzel dizan edilmiş bu mekanı denemek için girdik içeri. Bazen ortam güzel olsa da kahvaltı, lezzet veya hizmet pek iç açıcı olmayabiliyor ama bu mekan hayallerimizi suya düşürmedi ve sıcak ve samimi ortamı ile lezzetli kahvaltısı bir uyum içindeydi. Çok büyük bir mekan olmadığı için daha sakin bir yer. Kahvaltı ederken sohbetinizi sakin sakin yapabilmek güzel bir seçenek.

 

Adres: Rıhtım Cad./yuva Sok. No:4, Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 706 0700
Web Sitesi: http://www.womkarakoy.com/

Harita

 

8. Samatya Van Kahvaltı Salonu

Bu mekan da şansımızı deneyerek gittiğimiz mekanlardan biri. Lezzet avcılığı böyle birşey. Risk almadan güzelliklere ulaşılmıyor :) Mekan biraz kalabalık, kalabalıklık olumsuz olarak algılansa da lezzetli ürünler servis eden ve müşterisini memnun eden mekanların kaçınılmaz sonu. Çok otantik ve dekore edilmiş bir ortam değil ama kahvaltıdaki lezzet bu açığı kapatıyor ve herşeyi görmezden gelebiliyorsunuz :) Yöresel lezzetleri sevenler için önerebileceğim bir mekan.

Adres: Koca Mustafapaşa Mahallesi, Kennedy Caddesi, No 1, Fatih, İstanbul
Telefon: (0212) 589 2031

Harita

 

9. Nar Dükkan – Karaköy

Bu karaköy de önerdiğim 3.ncü mekan. Ne bu hep karaköy karaköy diyebilirsiniz alternatif iyidir. Biri olmazsa diğeri olur :) Mekanlar da genel de dolu olduğunda yer bulamadığınız da hoop diğer mekana geçebilirsiniz. Nede olsa hepsi denendi ve onaylandı :) İçeri girdiğinizde önce fotoğraflar çekip sonra kahvaltıya oturmak isteyeceksiniz. Kahvaltısı fena değil, diğerleri gibi çok çok çeşitler olmasa da az ve öz olan cinsten. Peynirli otlu omleti deneyebilirsiniz.

 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Ali Paşa Değirmeni Sk. No:20, Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 8201
Web Sitesi: http://www.nardukkan.com/

Harita

 

10. Oba Restoran

Şöyle boğaza nazır kahvaltı etmeyi kim istemez. Geniş ve ferah mekanıyla, özellikle yaz aylarında açık havada efil efil kahvatı edebileceğiniz bir yer. Hafta sonları açık büfe kahvaltısı ve çeşitleri ile ailece bir pazar kahvaltısı ve sonrasında bir bebek turu fena olmuyor :) Yolu biraz uzak evet ama değer mi değer!

 

Adres: Baltalimanı Cad. No:54
Telefon: (0212) 277 9911
Web Sitesi: http://www.obarestoran.com/

Harita

11. Evim Evim Güzel Evim :)

“Böyle bir mekan mı var?” dediğinizi duyar gibiyim :) ve tabiki burası sizin eviniz, sıcacık yuvanız. Aslında bu yazıyı hazırlarken 9 mekan olarak listelemiştim. Sonrasında bu da bonus olsun dedim ve tabiki kendi evinizde hazırladığınız kahvaltı da en güzel mekanalardan biridir :)

İşim gereği yeni mekanlar, yeni lezzetler keşfetmek için çok gezsemde, evde kahvaltı etmeyi de sevenlerdenimdir.

Pazar sabah şöyle erkenden kalkıp önce şarküteriden kahvaltılıklarını alıp, dönerkende fırına uğrayıp yeni çıkmış sıcacık ekmeklerden alıp evin yolunu tutmanın ve saatlerce demlikde tıkır tıkır kaynayan çayı uzun kahvaltı boyunca içmenin keyfi de bir başkadır.

Adres: Kızarmış ekmek kokan mutfağınız :)
Telefon: Telefonları kapatalım :)

Evinde kahvaltı yapacaklar kahvaltılıklar kategorime göz atabilirler

O zaman size iyi gezmeler :) Şimdiden afiyet olsun…

Instagram takipçilerimden mekanlar hakkında gelen yorumları da görebilmeniz için fotoğrafları Instagram hesabım üzerinden ekledim. Altlarındaki yorum sayılarına tıklarsanız yorumların olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

Hepinize şimdiden afiyet şeker olsun :)

Sevgiler…

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Avrupa Yakası En iyi 10 Kahvaltı Mekanı Önerisi” için 2 yorum

 • 14 Şubat 2017 tarihinde, saat 22:52
  Permalink

  Elinize sağlık. Sık sık başvuracağım bir yazı olmuş. Başucu rehberi gibi :))

  Yanıtla
  • 17 Şubat 2017 tarihinde, saat 12:58
   Permalink

   Teşekkürler. Sevgiler :)

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR