Aşk Tesadüfleri Sever nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk aşk, böcek yapım, film, İpek Sorak, Mehmet Günsür, Mehmet Turgut, Ömer Faruk Sorak, Bizzat Benden

Aşk Tesadüfleri Sever

Yayın Tarihi: 01-02-2011
4 5 5 1

Sanırım Mutfak Sırları içinde bir film için yazılmış ilk postum bu olacak. Öyle etkilendim ki yazmamam imkânsızdı. Belki diğer filmler içinde bir başlangıç olur değil mi ?

Çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Özellikle pazar günü hoş bir anı oldu bizler için. Geçen hafta Böcek Yapım’ ın Çubuklu Hayal Kahvesi’ indeki ofisinde son filmleri Aşk Tesadüfleri Sever’ i film ekibi ile birlikte izlemek üzere bir davet altık.

Ömer Faruk Sorak ve eşi İpek hanımın sıcak karşılaması, bizler için hazırladıkları leziz ve samimi kahvaltı sofrası görülmeye değerdi.

Kahvaltı esnasında hem birbirimizi tanıdık hem de  “Aşk Tesadüfleri Sever” filmi üzerine bolca sohbet etik.

Hikâye İpek Sorak’ ın kaleminden, Ömer bey ile hayatlarını etkileyen tesadüfler silsilesinden çıkmış yola. Aynı gün aynı hastanede doğmalarından başlayan tesadüf zinciri onlar anlatmaya devam ettikçe -daha neler- dedirtiyor.

Ömer Faruk Sorak

Filmin başlangıcında yaşanan güzel bir tesadüf ise Ömer bey’in çekim yapmak için 80’li 90’lı yılların Ankara’sını yansıtan bir mahalle arayışı sırasında bilmeyerek Belçim Bilgin’ in çocukluğunun geçtiği evi seçmesi.

Filmde Mehmet Günsür, fotoğrafçı Mehmet Turgut’un hayatında da bir şeyler veriyor bize. Hatta sergi sahnesinde Mehmet Turgut kendisini de ufaktan gösteriyor.

Kahvaltı bitip de filmi izlemek için salona girerken bizi “yanınıza peçete alın” diye uyardılar. Genel olarak neşeli bir aşk filmi beklediğimiz için peçeteye ne gerek var canım dedik ama yine de tedbiri elden bırakmadık.

İyi ki de bırakmamışız,  eğlendiğimiz kadar hüzünlenip ağladık ta. İlk aşkın masumiyeti, tesadüfler zinciri ile örülmüş birbirinden habersiz ama iç içe iki hayat. Oldukça etkiledi bizi…

Uzun zamandır bu derece içime işleyen bir Türk filmi olmamıştı. Kurgu, konu, oyuncular, film müzikleri hepsi ayrı güzeldi.

Aşk Tesadüfleri Sever soundrack albümünde,

-Müslüm Gürses’den Aşk Tesadüfleri Sever,
-Teoman’dan Değirmenler,
-Şebnem Ferah’dan Hoşçakal,
-Tanju Okan’dan Aşkı Bulacaksın,
-Redd’den Nefes Bile Almadan,
-Ozan Ünlü’den Ankara Rüzgarı,
-Demir Demirkan’dan Zaferlerim
-Mert Çetinkaya’dan  Kafes adlı parçalar var.

Film kadar sountrack de konuşulacak… Film 4 Şubatta gösterime giriyor. Bu şöleni kaçırmayın derim. Tesadüf bu ya belki sinema salonlarından birinde karşılaşırız…

Olamaz mı? Olabilir…

Etiketler: , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR