Umutları Boyamak nasıl yapılır ? Tarifin püf noktaları, binlerce yemek tarifi ve daha fazlası... Türk üsküdar iş okulu, Bizzat Benden

Umutları Boyamak

Yayın Tarihi: 20-04-2011
4 5 5 1

Bugün sizleri hayırlı bir iş için rahatsız ediyorum. Kız kardeşim 4 yıldır zihinsel engelli öğrencilere el sanatları öğretmenliği yapıyor. Dönem dönem okulu ziyaret edip öğrencileri ile fotoğraflarını çekiyor ve yaptıkları işleri hayranlıkla izliyorum.

Son ziyaretimde Okul Müdürü Cevriye Hanım ve Rehber Öğretmen Oya Hanım ile birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Her tür desteğe ve yardıma açıklar.

Şimdilik elimden yapılan etkinlikleri duyurmak ve bireysel olarak katılmak haricinde bir şey gelmiyor ama yakın zamanda sizlerinde desteği ile daha faydalı olabileceğimizi düşünüyorum. Bunun için bir çalışma yapmaya başladım.

üsküdar iş okulu

“Düşlerin Kenti İstanbul’da Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur” sloganıyla hazırladıkları’ Umutları Boyamak’ adlı resim sergisini ziyaret ederek ve bu organizasyonu paylaşarak sizlerde destek olabilirsiniz.

İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile Üsküdar İlköğretim Okulu ve İş Okulu öğrencilerinin birlikte hazırladıkları ‘Umutları Boyamak‘ adlı resim sergisinin açılışı, 21 Nisan 2011 Perşembe günü saat 13:00’te Haydarpaşa Tren Garı’nda yapılacak.

Zihinsel engelli öğrencilerle normal gelişim gösteren öğrencilerin 5 ay boyunca haftada iki kez bir araya gelerek ortaya çıkardıkları eserlerin sergileneceği bu organizasyon, Kaynaştırma Amaçlı Bir Sosyal Sorumluluk Projesi olma özelliği taşıyor.

Serginin açılışında sizler, her iki okulun da ‘İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti‘ projesinden destek alarak ürettiği resim çalışmalarını incelerken, sizlere yine her iki okulun öğrencilerinin ortak hazırladığı müzik dinletisi eşlik edecek.

Açılış: 21 Nisan Perşembe
Yer: Haydarpaşa Tren Garı
Saat: 13:00

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir