Uno’ dan Tereyağlı Üzümlü Çörek

Uno yine yaptı yapacağını, sanki bu gün misafirimin geleceğini biliyormuş gibi yeni piyasaya sürdüğü dondurulmuş ürünlerle dolu bir paket yolladı evime. Paketi küçücük bir çocukmuşcasına heyecanla açtım, ürünlerin yanında adıma yazılmış harika bir de mektup vardı.

Üzümlü Çörek

Tabi gelecek misafirim için bir kaç şey hazırlamıştım (misal Alman Esmer Ekmekten yapılmış krempeynirli salamlı ordöv), UNO’dan gelen hediyelerimden de denemek istedim. Pakette gözüme ilk çarpan şey Tereyağlı Üzümlü Çörek oldu, zaten fırını boylayan ilk üründe o oldu. Hem ben hemde misafirlerim fırına attığımız çöreklerin pişmesini sabırsızlıkla bekledik . Pişerken o kadar mükemmel bir koku kapladı ki ortalığı, mutfağımda pastane açıldı sandım (hazır bir ürün için bu kadarını beklemiyordum açıkçası).

Yapımının kolay olamasının yanında( fırın tepsisine dizip üzerine 1 yumurta sarısı sürmeniz yeterli), çok kısa bir sürede pişiyor (kızarması tahminen 10 -15 dk.)..

Alman Esmer Ekmek

Açık konuşmak gerekirse tadına doyamadık, bu kadar lezzetli ve kaliteli bir ürünü piyasaya sürdükleri için kendilerini tebrik ediyor ve Blogger Sofrası aracılığı ile ilk bizimle paylaştıkları içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Diğer ürünlerine bir an önce deneyecek ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım, Uno herkese sevgiler…

* Bu tarifi denediğinizde fotoğrafını yorumlar bölümünde bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Uno’ dan Tereyağlı Üzümlü Çörek” için 5 yorum

 • 22 Eylül 2010 tarihinde, saat 16:10
  Permalink

  Merhaba
  Sitenizi ilk defa bugün ziyaret ettim. Uno dondurulmuş ürünler herhalde artık üretilmiyor. Sitelerinde de bulamadım.

  Yanıtla
 • 14 Ocak 2009 tarihinde, saat 10:55
  Permalink

  Ülker (Uno) reklamın bedavasını buldu bırakır mı? Evlere dağılıp pişirir, ağzımıza da yedirir yakında Sevim Hanım’ın dediği gibi. İki paket ürün, bir öğle yemeğine bunca övgü…!

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2009 tarihinde, saat 19:56
  Permalink

  çok güzel bir çörek hemen alıp deneyeceğim.ellerine sağlık
  Sevgiler

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2009 tarihinde, saat 16:24
  Permalink

  Haklısınız Sevim Hanım :) UNO Gerçektende pastaneleri evimize getirdi.Fabrikalarınıda ziyarete gittiğimizden beri daha bir severek tüketiyorum ürünlerini ve sizede gönül rahatlığı ile öneriyorum. Sevgiler…

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2009 tarihinde, saat 11:47
  Permalink

  Uno yakında gelip ağzımıza beslicek herhalde :) herşeyin hazırını yapmaya başladı. hiç aklıma gelmezdi dondurulmuş çörekler olacağı. İlk gördüğüm yerde alıp deneyeceğim. Çok güzel gözüküyolar, elinize sağlık.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir